پرفروش ترین‌ ها

» همه محصولات پرفروش

نماد اعتماد الکترونیکی

بسیاری از نوجوانان در آمریکا استفاده از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی را محدود می کنند

بسیاری از نوجوانان در آمریکا استفاده از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی را محدود می کنند

فقط والدین نگران استفاده بیش‌ازحد فرزندانشان از گوشی موبایل نیستند،بر اساس تحقیقات جدید که مرکز تحقیقات پیو(Pew) منتشر کرده نوجوانان آمریکایی نیز در حال محدود کردن خود در استفاده از گوشی موبایل و اپ های اعتیادآور آن مانند شبکه‌های اجتماعی هستند.54% از نوجوانان شرکت‌کننده در این تحقیقات گفته‌اند که زمان زیادی را در حال کار با گوشی خود هستند ، و بسیاری از آن‌ها  (حدود 52 %) گفته‌اند در حال تلاش برای محدود کردن استفاده از گوشی موبایل به شیوه‌های مختلف هستند.

علاوه بر این 57% درصد از این نوجوان‌ها در حال محدود کردن شبکه‌های اجتماعی و 58% آن‌ها در حال کم کردن استفاده از بازی‌های ویدئویی هستند.

این حقیقت که بچه‌های بزرگ‌تر نتوانسته‌اند از گوشی‌های هوشمند به‌صورت متعادل استفاده کنند اشاره به عدم موفقیت والدین و شرکت‌های فنّاوری در رسیدگی و مدیریت ماهیت اعتیادآور دستگاه‌های الکترونیکی دارد.

سال‌هاست که شرکت‌های سازنده اپ ، به‌جای تشویق در مدیریت استفاده از گوشی‌های هوشمند به‌عنوان یک ابزار مهم از خاصیت همیشه در حال کار بودنِ گوشی‌های هوشمند استفاده و به‌صورت مداوم با ارسال اعلان‌های مختلف کاربر را وادار می‌کنند تا از گوشی‌ها بیشتر استفاده کنند.حتی این شرکت‌ها با استفاده از ترفندهای روانشناسی (مانند جایزه و امتیاز دادن) کاربران را تشویق می‌کنند تا از اپ هایشان بیشتر استفاده کنند.

شرکت‌های سازنده وسایل هوشمند به این دلیل که علاوه بر فروش دستگاه‌ها از فروش اپ ها و خریدهای درون برنامه‌ای نیز سود می‌برند ، این اعتیاد را دوست دارند.درنتیجه به‌جای تشویق کاربران به استفاده کمتر، ابزارهای بیشتری برای دادن دسترسی علایق کاربران به اپ ها می‌سازند.

امروز شرکت‌های فنّاوری از خواب بیدار شده و برای حل مشکل دست‌به‌کار شده‌اند.هر دو شرکت اپل و گوگل در سیستم‌عامل‌هایشان برنامه‌های کنترل screen time قرار داده‌اند.به‌وسیله این برنامه والدین می‌توانند پس از مدت‌زمان مشخصی صفحه‌نمایش گوشی را قفل و یا دسترسی به اپلیکیشن های خاصی را محدود کنند.حتی شرکت‌های Facebook،Instagram و یوتیوب چنین ویژگی‌هایی را در اپ های خود قرار داده‌اند .

گزارش Pew می‌گوید 72 % نوجوانان بلافاصله پس از بیدار شدن به سراغ گوشی‌های خود می‌روند.از هر 10 نفر 4 نفر بدون گوشی خود احساس اضطراب دارند.56% از آن‌ها گفته‌اند بدون گوشی خود احساس تنهایی،ناراحتی یا دلواپسی می‌کنند. 31% گفته‌اند تلفن همراه باعث پرت شدن حواس در کلاس درس شده است.

این مشکل با ارزان شدن و رواج گوشی‌های همراه ترکیب‌شده و تقریباً تمام نوجوانان آمریکای گوشی دارند 45% آن‌ها تقریباً همیشه آنلاین هستند.

تنها خبر خوب این است که به نظر می‌رسد نوجوانان امروزه بیشتر از این مشکل آگاه هستند، حتی اگر والدین آن‌ها نتوانند چگونگی استفاده متعادل از دستگاه‌ها به آن‌ها آموزش دهند.

از هر 10 نوجوان ، 9 نفر معتقد هستند صرف زمان زیاد برای آنلاین بودن مشکل است و 60% آن‌ها گفته‌اند که این مشکل بزرگی است.41% از آن‌ها نیز گفته‌اند بیشتر زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند.

خوشبختانه همان‌طور که این تحقیقات نشان داده ، آگهی از این مشکلات در میان کاربران جوان‌تر در حال افزایش است و حتی شایدبعضی از آن‌ها در آینده نیز کاری در مورد آن انجام خواهند داد.زمانی که آن‌ها رئیس ، مهندس  شده و تشکیل خانواده داده باشند ، می‌توانند سیاست‌های جدیدی اعمال کنند و قوانین جدیدی در خانه اعمال و یا حتی کدهای بهتری بنویسند!

نظرات بازدیدکنندگان