پرفروش ترین‌ ها

» همه محصولات پرفروش

نماد اعتماد الکترونیکی

همکاری گوگل ، فیس بوک ، مایکروسافت و توییتر برای یک پروژه داده ای بلند پروازانه

همکاری گوگل ، فیس بوک ، مایکروسافت و توییتر برای یک پروژه داده ای بلند پروازانه

گوگل ، فیس بوک ، مایکروسافت و توییتر از استاندارد جدیدی برای جابه جایی داده ها بین پلت فرم های مختلف با عنوان Data Transfer Project پرده برداری کردند. گوگل در وبلاگ خود در مورد این تکنولوژی را به عنوان "شیوه ای برای انتقال اطلاعات بدون دانلود و آپلود مجدد آن " شرح داده است.

ورژن فعلی این سیستم از انتقال داده ها شامل عکس ، ایمیل ، لیست مخاطب ها ،تقویم ها ، وظایف و ... که با استفاده از API ارائه شده توسط این شرکت ها فراهم شده ،  پشتیبانی می کند.مایکروسافت در بلاگ خود با انتشار پستی از شرکت ها خواست تا به این پروژه بپیوندند.

کد فعلی پروژه به همراه اسناد آن در اینترنت قابل دسترس است ، و بسیاری از قسمت های کد پروژه شامل API برای اتصال سرویس ها به همدیگر است ، برای مثال این API ها داده های اینستاگرام را برای Filcker قابل استفاده می کند.همچنین طراحان این سیستم مکانیزمی برای رمزنگاری داده های در حا جا به جایی طراحی کرده اند.

پروژه Data Transfer Project

مقدار زیادی از کد های این پروژه توسط مهندسان گوگل و مایکروسافت طراحی و پیاده سازی شده، این مهندسان ساعت ها بر روی چگونگی طرحی و پیاده سازی یک سیستم قدرمندتر برای جا به جایی داده کار کرده اند.بیشتر پلت فرم ها پیش از این مکانیزمی برای دانلود داده های کاربران فراهم کرده بودند ،اما این ابزار ها به ندرت با سرویس های دیگر در ارتباط هستند.

چیزی که در این پروژه ها باعث نگرانی کاربران می شود ، حفظ حریم خصوصیو داده های آنهاست . علاوه بر ایمیل و عکس ها ، داده هایی مانند تاریخچه مکان ها و داده های تشخیص چهره نیز ممکن است جمع آوری و ذخیره شوند.

منبع : theverge

نظرات بازدیدکنندگان