پرفروش ترین‌ ها

» همه محصولات پرفروش

نماد اعتماد الکترونیکی

آسیب‌پذیری جدید Gmail منجر به کلاه‌برداری از کاربران می‌شود

آسیب‌پذیری جدید Gmail منجر به کلاه‌برداری از کاربران می‌شود

به کاربران Gmail در مورد ویژگی جدید Google Mail که ممکن است به‌وسیله کلاه‌برداران اینترنتی مورداستفاده قرار گیرد هشدار داده‌شده است.شرکت گوگل در ماه آوریل(اردیبهشت‌ماه امسال) از قابلیت جدید جیمیل پرده برداری کرد.این ویژگی‌های جدید شامل رابط کاربری جدید ، پاسخ‌دهی خودکار هوشمند به ایمیل‌ها ، حالت Confidential Mode (ارسال ایمیل محرمانه) می‌شود.

اسیب پذیری جدید جیمیل Confidential Mode

به گزارش Express.co.uk مرکز این آسیب‌پذیری‌ها قابلیت  ارسال ایمیل محرمانه است . در حالت کاربر ایمیل را به‌گونه‌ای ارسال می‌کند که دریافت‌کننده باید برای خواندن آن روی متن پیام کلیک کند.اگر از سرویس جیمیل و یا اپ رسمی گوگل برای خواندن پیام‌ها استفاده کنید مشکلی برای شما به وجود نمی‌آید.

این آسیب‌پذیری زمانی که از نرم‌افزارهای ثالث برای خواند ایمیل استفاده کنید و یا ایمیل محرمانه را برای کاربرانی که در سایر سرویس‌دهنده‌ها ایمیل دارند بفرستید خود را نشان می‌دهد.در این مواقع ایمیل به‌جای نشان داده شدن در مرورگر کاربر ، به‌صورت یک لینک به نمایش درمی‌آید که کاربر باید با کلیک بر رو این لینک محتوای ایمیل را مشاهده کند.

با طراحی جدید جیمیل ، هکرها می‌توانند نسخه جعلی از ایمیل محرمانه برای کاربران ارسال کنند و کاربران را برای واردکردن اطلاعات مهمشان فریب دهند.کلاه‌برداری فیشینگ نوعی کلاه‌برداری اینترنتی است که در آن مجرم با فریب کاربر او را وادار به کلیک بر روی لینک به‌ظاهر قابل‌اطمینان و معتبر می‌کند و با این کار اطلاعات محرمانه کاربر را به سرقت می‌برد.

 

نظرات بازدیدکنندگان