در این پست آموزش تعویض DVD-ROM لپ تاپ لنوو G560 مرحله به مرحله آموزش داده خواهدشد که شباهت بسیار زیادی به مدل های دیگر دارد.به این صورت که اگر شما تمام این مراحل را فرا گیرید قادر خواهید بود تا DVD-ROM انواع دیگر لپ تاپ را نیز تعویض کنید.

مرحله اول: ابتدا لپ تاپ را خواموش کنید و کابل آداپتور را از آن جدا کنید.جدا نکردن کابل شارژر ممکن است منجر به شوک الکتریکی شود.

                                          تعویض dvdrw

مرحله دوم: لپ تاپ را برعکس کنید.دو چفت باطری را باز کرده و باطری را از دستگاه خارج کنید.

تعویض DVDrw

مرحله سوم: هفت پیچ که در تصویر زیر مشخص شده اند را باز کنید و پنل را بوسیله چفتی که در تصویر مشخص شده است از دستگاه جدا کنید.در صورتیکه درپوش جدا نمیشود نیروی بیشتر وارد نکنید و مطمئن شوید که تمام پیچ ها را باز کرده اید.

تعویض dvdrw

تعویض dvdrw

مرحله چهارم: پیچ مشخص شده در تصویر زیر دی وی دی رایتر را به دستگاه متصل میکند.این پیچ را باز کنید.وقتی پیچ را باز کردید فلز نازک زیر پیچ را به سمت بیرون فشار دهید.توصیه می شود از ابزاری کوچک استفاده کنید زیرا فضای کافی برای داخل بردن انگشتتان وجود ندارد. به آرامی و با دقت این کار را انجام دهید تا از آسیب رساندن به اتصالات الکترونیکی جلوگیری شود.

تعویض dvdrw

تعویض dvdrw

مرحله پنجم: دی وی دی رایتر را به آرامی به بیرون بکشید.

تعویض dvdrw

تعویض dvdrw

نکته: توجه داشته باشید که هنگام تعویض دی وی دی رایتر باید درب دی وی دی رایتر نیز تعوبض شود.زیرا این درب فقط مختص دستگاه شما است و تمام دی وی دی رایتر های موجود در بازار یا فاقد درب هستند یا درب ساده ای دارند که با فرم و شکل ظاهری بدنه دستگاه شما همخوانی نداشته و امکان دارد به هنگام استفاده از دی وی دی رایتر درب آن درست باز و بسته نشود و به آن آسیب وارد شود.