لیست محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان در نیمه نخست ۲۰۱۶

گوشی های محبوب

مرکز استانداردسازی AnTuTu امروز لیستی را منتشر کرد که در آن نام 10 گوشی هوشمند محبوب در مناطق جغرافیایی مختلف جهان در نیمه نخست سال 2016 میلادی قرار داشت.

در این لیست جهانی سامسونگ بیشترین تعداد گوشی‌های محبوب را تولید کرده بود و از بین ۶ گوشی هوشمند برتر جهان پنج دستگاه در شرکت سامسونگ تولید شده بود.

گوشی هوشمند Galaxy Note 5 توانست رتبه نخست این لیست را به دست آورد و پس از آن Galaxy S6، Galaxy S6 edge و Galaxy S7 سامسونگ قرار داشتند. گوشی هوشمند Redmi Noe 3 شائومی نیست در بین پنج گوشی هوشمند برتر بود.

گوشی هوشمند Galaxy S7 edge سامسونگ توانست رتبه ششم این لیست را به دست آورد و پس از آن هم گوشی چینی Meizu MX 5 قرار گرفت.

گوشی هوشمند LG G3 رتبه هشتم لیست پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی‌های جهان در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داد و دو رتبه بعدی به ترتیب به LeEco 1s و Meizu Metal اختصاص یافت.

البته در مناطق جغرافیایی مختلف این لیست تغییراتی را شامل می‌شد. به عنوان مثال در کشور آمریکا شش مورد از ده گوشی هوشمند برتر جهان ساخت شرکت سامسونگ بود که در رتبه نخست Galaxy Note 5 و در رتبه دوم Galaxy Note 4 قرار داشت.

این لیست به صورت اختصاصی پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در کشورهای چین، تایوان، هنگ کنگ، کره، روسیه، آلمان، هند، ویتنام و مالزی را هم بررسی کرد.