مقایسه دوربین Galaxy S7 با iPhone 6s ،LG G4 و Galaxy S6

سامسونگ با ارائه آخرین پرچم‌دارش توانست بسیاری از نوآوری‌های خود را به نمایش بگذارد و همچنین ضعف‌های نسخه‌های قبلی پرچم‌دارانش را جبران کند. اما اضافه شدن درگاه Micro-SD تنها خصوصیت این غول کره‌ای نیست. به‌عنوان‌مثال، یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده این محصول، امکان رد تماس خودکار بازاریابان تلفنی است. همچنین S7 با بهره‌گیری از سیستم خنک‌کننده قدرتمند Liquid Cooling توانسته به‌خوبی حرارت موجود در این دستگاه را کنترل کند. اما یکی از قابلیت‌هایی که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد امکان بلاک کردن نوتیفیکیشن‌ها در هنگام بازی کردن است که بسیار کاربردی محسوب می‌شود.

 

 

اما از همه این‌ها که بگذریم، قدرت دوربین S7 و ساختار جدیدی که در ساخت آن به کار رفته یکی از منحصربه‌فردترین قابلیت‌های آن است. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی قدرت این دوربین بپردازیم و آن را با سه پرچم‌دار قدرتمند دیگر بازار مقایسه کنیم.
این سه پرچم‌دار که معیارهای سنجش قدرت دوربین S7 در این تست به‌حساب می‌آیند عبارت‌اند از iPhone 6s با دوربین 12 مگاپیکسلی، LG G4 که از بزرگان دوربین به‌حساب می‌آید و همچنین Galaxy S6 که پرچم‌دار قبلی این برند بوده و می‌تواند تغییر محسوس ساختار دوربین‌های سامسونگ را به ما نشان دهد.
قبل از مقایسه تصاویر، بد نیست در جدول زیر به مقایسه مشخصات فنی دوربین این محصولات نگاهی اجمالی بیندازیم.

 

 

همان‌طور که می‌بینید، دوربین S7 بالاترین عدد مگاپیکسل را در میان رقبای خود ندارد، اما میزان گشادگی دوربین این دستگاه بیشتر است و سایز سنسور و پیکسل‌های آن نیز بزرگ‌تر است. این بیشتر بودن سایز سنسورها و پیکسل‌های دوربین به آن اجازه می‌دهد که تصاویر را با نور بیشتری ثبت کند، به‌خصوص در شرایط کم‌نور. حال بهتر است به‌جای نتیجه‌گیری از این تئوری‌ها، عکس‌های گرفته‌شده با این گوشی‌ها را تماشا کنیم تا بهترین را انتخاب کنیم.

 

آزمون اول:

 

 

تصاویر زوم‌شده

 

Samsung Galaxy S7

LG G4

Apple iPhone 6s

Samsung Galaxy S6

 

آزمون دوم:

 


 

تصاویر زوم‌شده

 

Samsung Galaxy S7

LG G4

Apple iPhone 6s

Samsung Galaxy S6

 

آزمون سوم:

 

 

تصاویر زوم‌شده

 

Samsung Galaxy S7

LG G4

Apple iPhone 6s

Samsung Galaxy S6

 

آزمون چهارم:

 

Samsung Galaxy S7

LG G4

Apple iPhone 6s

Samsung Galaxy S6

 

نظر شما درباره این مقایسه چیست؟ فکر می‌کنید عنوان «بهترین دوربین در حال حاضر» به پرچمدار جدید سامسونگ تعلق می‌گیرد؟