روشهایی جهت استفاده صحیح  از باطری لپ تاپ و طول عمر آن

1.همیشه ابتدا دوشاخه آداپتور را به پریز برق بزنید و سپس فیش آداپتور را به لپ تاپ وصل نمایید.یک دلیل ساده برای آن وجود دارد ، زیرا زمانی که دوشاخه را به پریز وصل میکنید ، جریان برقی که بطور ناگهانی  وارد آداپتور میشود دارای نوسان است اما اگر ابتدا دوشاخه به پریز وصل  شود نوسان برق توسط آداپتور گرفته میشود.

2.زمانی که میخواهید از باطری برای اولین بار استفاده کنید ابتدا از مقدار شارژی که در باطری ذخیره است کاملا استفاده کنید تا به 5% برسد.سپس دستگاه را خاموش کرده و باطری را به مدت 8 ساعت زیر شارژ قرار دهید تا کاملا شارژ شود.حتی اگر قبل از 8 ساعت باطری شما شارژ شد باز هم اجازه دهید تا 8 ساعت در شارژ بماند.سپس میتوانید از دستگاه استفاده کنید.

3.پس از شارژ اولیه، می توانید هر زمان که خواستید دستگاه را به برق متصل کنید تا عمل شارژ انجام شود. توجه داشته باشید که هرگز نگذارید که میزان شارژ باطری به زیر ۱۰% برسد و قبل از رسیدن به این مرحله، حتماً آن را به برق متصل نمایید تا شارژ شود. بدینوسیله فشار کمتری در حین عملیات شارژ، به باطری وارد میشود.

4.ابزارهایی را که استفاده نمیکنید غیرفعال کنید.بعنوان مثال زمانیکه از مودم وای فای یا بلوتوث استفاده ای ندارید آن را خاموش کنید.

5.اگر شما یک باطری دیگر دارید، از آنها به طور مشترک استفاده کنید. به این صورت که یکبار از باطری اول و بار دیگر از باطری دوم استفاده کنید.

6.همچنین توصیه میشود در Windows, آیتم Energy Saving را فعال نمایید تا طول عمر باطری افزایش یابد.

7.استفاده از دی وی دی رایتر اکسترنال،هارد اکسترنال و سایر لوازم جانبی که به دستگاه متصل میشوند باعث تخلیه سریعتر شارژ باطری می شوند.

8.به یاد داشته باشید که باطری کالایی مصرفی است و طول عمر آ ن به نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد.